Kompletní profesní životopis

2003 - Začátky a výuka kouzel

Ondřej jako malý kluk začal v roce 2003 chodit do jediného kouzelnického kroužku v České republice, který v tu dobu existoval. Jeho učitelem byl exprezident Českého magického svazu Ing. Jan Jedlička. Původně jeden z prvních kouzelnických kroužků probíhal v prostorách Kulturního centra na Praze 12 v Modřanech. Zde se začínal Ondřej učit základy moderní magie a postupem času získal možnost vystupovat na kulturních, soukromých i firemních akcích. Dalším mentorem, který Ondřejovi pomáhal v jeho začátcích, byl taktéž profesionální kouzelník Pavel Dolejška.

2011 - První ocenění a charitativní projekt

V roce 2011 Ondřej zahajuje svůj první charitativní projekt Radost dětem v nemocnici, ve kterém dětem zpříjemňuje pobyt ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Koncem roku 2011 dostává za tento projekt od Městské části Prahy 4 ocenění ''Dělám víc, než musím''. Později, v rode 2014 ve spolupráci s neziskovou organizací Lékořice, z.s. začíná pravidelně vystupovat i v Thomayerově nemocnici na pavilonu dětské psychiatrie, chirurgie a JIP. V současné době v rámci spolupráce s Dobrovolnickým centrem Thomayerovy nemocnice (původně Lékořice) vystupuje pravidelně na oddělení dětské chirurgie a JIP.

2014 - Velké angažmá aneb kouzla v Boskovicích

První, a jedno z největších angažmá, získal Ondřej v roce 2014, kdy v letní sezóně působil v jednom z největších zábavních parků v České republice, ve Westernovém městečku Boskovice, kde měl připraveno hned několik show denně. Za celé léto vystoupil více než 120x. Hrál také v letní crazy komedii El Diablo v roli bandity Pedra. Po skončení sezóny v roce 2014 se Ondřej ještě do westernového městečka vrátil na tři letní sezóny. S Western parkem Boskovice Ondřej ukončil spolupráci po skončení sezóny v roce 2017.

2016 - Pomáháme Dominice

V roce 2016 Ondřej spustil dobročinný projekt Kouzelná víčka pro Dominiku. Sběrem víček na veřejných akcí podporoval Dominiku v léčbě její nemoci. Ondřej nemá rád vybírání finančních prostředků na přímo, ale dává přednost pomoci přes něco, co dotyčnému pomůže a nejde zneužít jinou osobou. Projekt byl ze strany maminky ukončen, vzhledem k nízkému výkupu víček, k 31. srpna 2018. Mimo pomoci Dominice se Ondřej zapojil v rámci pravidelné akce You Dream We Run - Blansko, která plní přání hendikepovaným dětem i dospělým.

2018 - Kouzelné léto v Aqualandu Moravia

Letní sezónu 2018 Ondřej strávil v největším českém aquaparku v Aqualandu Moravia, kde probíhalo Kouzelné léto s řadou známých českých kouzelníků. Nabité víkendy plné zábavy, sluníčka a kouzel trávil s partou animátorů při animacích a několikrát denně s kouzelnickou show u bazénu a mikromagií napříč celým areálem.

Vánoce pro Klokánek

16. prosince 2018 proběhl první ročník Vánoční představení pro Klokánek, ze kterého celkový výtěžek z prodaných vstupenek byl věnován na zakoupení vánočních dárků pro děti z Fondu ohrožených dětí - Klokánek na Praze 4 Láskova. Díky vyprodanému divadlu se nám společně podařilo zrealizovat dárky v hodnotě 12.470 Kč.

15. prosince minulého roku proběhl druhý ročník úspěšného představení na podporu pražského Klokánku. V minulém roce se nám podařilo splnit z prodeje vstupenek přání v celkoví hodnotě 16.898 Kč.

2019 - Kouzelnický kroužek pro děti

Od září 2019 otevřel Ondřej ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Modřany kouzelnický kroužek pro všechny zájemce, kteří chtějí nahlédnout do světa kouzel a stát se kouzelníkem. Postupně se, pod vedením kouzelníka a iluzionisty Ondřeje Soukupa, naučí základní triky, jevištnímu vystupování a společenskému chování. S pomocí lektora si sestaví svůj první kouzelnický program, se kterým budou mít možnost vystupovat na kulturních akcích DDM Modřany. V současné době jsou stále volná místa, proto se můžete na kroužek přihlásit

2020 - Koronavirová epidemie

Jako každého člověka, tak i Ondřeje postihl dopad koronavirové epidemie v polovině března 2020. Na začátku epidemie pomáhal spolu s jeho týmem Thomayerovy nemocnici v rámci projektu Společně vykouzlíme roušky pro nemocnici. V celé nemocnici chyběl akutně zdravotnický materiál, konkrétně v současné době ne moc oblíbené roušky, Ondřej v rámci projektu zajistil spolu s jeho týmem přes 800 ks ručně ušitých bavlněných roušek pro personál a pacienty.

Nová spolupráce se zábavným areálem ŠIKLAND

Tradičně od roku 2014 trávil Ondřej léto pracovně, bez dovolené, a to vždy na jednom místě dle konkrétního angažmá. I přes nejasnou budoucnost v důsledku koronavirové epidemie navázal Ondřej spolupráci s Šiklovým mlýnem na Vysočině, kde každodenně bez většího omezení bavil lidi v rámci animačních programů a kouzelnických představení napříč celým areálem. Ondřej využil nabídky po dvou měsíčnímu angažmá v zábavným areálu zůstat a v současné době se zabývá přípravou nové letní sezóny, budování nové kouzelnické show a účinkování na soukromých, veřejných a firemních akcí.