Biografie kouzelníka Ondřeje Soukupa

Jmenuji se Ondřej Soukup a kouzelnickému umění se věnuji od svých 8 let, kdy jsem poprvé navštívil kouzelnický kroužek a od té doby se kozla a iluze staly mým životem. Ačkoliv jsem vyrůstal v rodině, kde otec byl právník a matka sekretářka a v rodině jsem neměl nikoho, kdo se zabýval kouzelnickému ani hereckému umění, svoji lásku ke kouzlům jsem si i přesto našel. Jsem rád, že díky kouzlům mohu děti i dospělé oprostit od všedního dění a i proto se i řídím nejoblíbenějším mottem, které prohlásil zakladatele prvního cirkusu na světě:

''Nejušlechtilejší umění je přinášet ostatním radost.'' - P. T. Barnum

Kompletní profesní životopis

Začátky a první vystoupení

Ondřej jako malý kluk začal v roce 2003 chodit, v tu dobu, do jediného kouzelnického kroužku v České republice pod vedením exprezidenta Českého magického svazu Ing. Jana Jedličky. Původně jeden z prvních kroužků probíhal v prostorách Kulturního centra na Praze 12 v Modřanech. Zde se začínal Ondřej učit základy moderní magie a postupem času získal možnost vystupovat na kulturních, soukromých i firemních akcích.

Společná fotka Ondřeje s jeho lektorem kouzel Ing. Janem Jedličkou.
Společná fotka Ondřeje s jeho lektorem kouzel Ing. Janem Jedličkou.
V rámci charitativního projektu vystupuje Ondřej v nemocnici.

První ocenění a charitativní projekt

V roce 2011 Ondřej zahajuje svůj první charitativní projekt Radost dětem v nemocnici, ve kterém dětem zpříjemňuje pobyt ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Koncem roku 2011 dostává za tento projekt od Městské části Praha 4 ocenění ''Dělám víc, než musím''. Později od roku 2014 ve spolupráci s neziskovou organizací Lékořice, z.s. začíná pravidelně vystupovat i v Thomayerově nemocnici na pavilonu dětské psychiatrie, chirurgie a JIP. V současné době v rámci spolupráce s Dobrovolnickým centrem Thomayerovy nemocnice vystupuje Ondřej pravidelně na oddělení dětské chirurgie a JIP.

První velké angažmá

Celé léto roku 2014 Ondřej vystupoval, v jednom z největších zábavních parků v České republice ve Westernovém městečku Boskovice, kde měl připraveno hned několik show denně. Za celé léto vystoupil více než 120x. Hrál také v crazy letní komedii El Diablo v roli bandity Pedra II. S Western parkem Ondřej ukončil spolupráci po skončení sezóny v roce 2017. V současné době Ondřej v létě vystupuje na kulturních akcích a svatbách, které v tu dobu mají hlavní sezónu.

Divadelní role bandita Pedro II ve Western parku v Boskovicích.
Ondřej s Karolínou na návštěvě u Dominiky.

Pomáháme Dominice

V roce 2016 Ondřej spustil dobročinný projekt Kouzelná víčka pro Dominiku. Kdy sběrem víček na veřejných akcí podporoval Dominiku v léčbě její nemoci. Projekt byl ze strany maminky ukončen, vzhledem k nízkému výkupu víček, k 31. srpna 2018.

Více informací v článku>

Kouzelné léto v Aqualandu Moravia.

Kouzelné léto v Aqualandu Moravia

Letní sezónu 2018 Ondřej strávil v největším českém aquaparku v Aqualandu Moravia, kde probíhalo Kouzelné léto s řadou známých českých kouzelníků. Nabité víkendy plné zábavy, sluníčka a kouzel trávil s partou animátorů při animacích a několikrát denně s kouzelnickou show u bazénu a mikromagií napříč celým areálem. 

Více informací v článku>

Vánoce pro Klokánek

16. prosince loňského roku proběhlo vánoční představení, ze kterého celkový výtěžek z prodaných vstupenek byl darován na zakoupení vánočních dárků pro děti z Klokánku na Praze 4 - Láskova. Díky vyprodanému divadlu se nám společně podařilo zrealizovat dárky v hodnotě 12.470 korun.

Pro letošní rok hledáme prostory po celém Česku, kde na konci listopadu a na začátku prosince může proběhnout vánoční turné, ze kterého půjde polovina výdělku na zakoupení vánočních dárků pro děti z Fondu ohrožených dětí.

Více informací v článku>