O mně

Jmenuji se Ondřej Soukup a kouzelnickému umění se věnuji od svých 8 let, kdy jsem poprvé navštívil kouzelnický kroužek. Od té doby se kouzla a iluze staly mým životem. Ačkoliv jsem vyrůstal v rodině s otcem právníkem a matkou sekretářkou a neměl jsem nikoho, kdo by se věnoval kouzelnickému nebo hereckému umění, svou lásku ke kouzlům jsem si našel. Jsem rád, že díky kouzlům mohu děti a dospělé oprostit od všedního dění a vytvořit jim úsměv ve tvářích. Nejen proto se řídím svým nejoblíbenějším mottem, které prohlásil zakladatel prvního cirkusu na světě:

''Nejušlechtilejší umění je přinášet ostatním radost.'' P. T. Barnum


Kompletní profesní životopis

Ondřej jako malý kluk začal v roce 2003 chodit do jediného kouzelnického kroužku v České republice, který v tu dobu existoval. Jeho učitelem byl exprezident Českého magického svazu Ing. Jan Jedlička. Původně jeden z prvních kouzelnických kroužků probíhal v prostorách Kulturního centra na Praze 12 v Modřanech. Zde se začínal Ondřej učit základy moderní magie a postupem času získal možnost vystupovat na kulturních, soukromých i firemních akcích. Dalším mentorem, který Ondřejovi pomáhal v jeho začátcích, byl taktéž profesionální kouzelník Pavel Dolejška.

První ocenění a charitativní projekt

V roce 2011 Ondřej zahajuje svůj první charitativní projekt Radost dětem v nemocnici, ve kterém dětem zpříjemňuje pobyt ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Koncem roku 2011 dostává za tento projekt od Městské části Prahy 4 ocenění ''Dělám víc, než musím''. Později, v rode 2014 ve spolupráci s neziskovou organizací Lékořice, z.s. začíná pravidelně vystupovat i v Thomayerově nemocnici na pavilonu dětské psychiatrie, chirurgie a JIP. V současné době v rámci spolupráce s Dobrovolnickým centrem Thomayerovy nemocnice (původně Lékořice) vystupuje pravidelně na oddělení dětské chirurgie a JIP.

První velké angažmá

První, a jedno z největších angažmá, získal Ondřej v roce 2014, kdy v letní sezóně působil v jednom z největších zábavních parků v České republice, ve Westernovém městečku Boskovice, kde měl připraveno hned několik show denně. Za celé léto vystoupil více než 120x. Hrál také v letní crazy komedii El Diablo v roli bandity Pedra. Po skončení sezóny v roce 2014 se Ondřej ještě do westernového městečka vrátil na tři letní sezóny.  S Western parkem Ondřej ukončil spolupráci po skončení sezóny v roce 2017.

Pomáháme Dominice

V roce 2016 Ondřej spustil dobročinný projekt Kouzelná víčka pro Dominiku. Sběrem víček na veřejných akcí podporoval Dominiku v léčbě její nemoci. Ondřej nemá rád vybírání finančních prostředků na přímo, ale dává přednost pomoci přes něco, co dotyčnému pomůže a nejde zneužít jinou osobou. Projekt byl ze strany maminky ukončen, vzhledem k nízkému výkupu víček, k 31. srpna 2018. Mimo pomoci Dominice se Ondřej zapojil v rámci pravidelné akce You Dream We Run - Blansko, která plní přání hendikepovaným dětem i dospělým.

Kouzelné léto v Aqualandu Moravia

Letní sezónu 2018 Ondřej strávil v největším českém aquaparku v Aqualandu Moravia, kde probíhalo Kouzelné léto s řadou známých českých kouzelníků. Nabité víkendy plné zábavy, sluníčka a kouzel trávil s partou animátorů při animacích a několikrát denně s kouzelnickou show u bazénu a mikromagií napříč celým areálem.

Vánoce pro Klokánek

16. prosince loňského roku proběhlo vánoční představení, ze kterého celkový výtěžek z prodaných vstupenek byl darován na zakoupení vánočních dárků pro děti z Fondu ohrožených dětí - Klokánek na Praze 4 Láskova. Díky vyprodanému divadlu se nám společně podařilo zrealizovat dárky v hodnotě 12.470 korun.

Kouzelnický kroužek pro děti

Od září letošního roku otevřel Ondřej ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Modřany kouzelnický kroužek pro všechny zájemce, kteří chtějí nahlédnout do světa kouzel a stát se kouzelníkem. V současné době jsou stále volná místa, proto se můžete na kroužek přihlásit

Ceny & ocenění

Ondřej je držitelem ocenění od Městské části Prahy 4 ''Dělám víc, než musím'' za své angažování v projektu Radost dětem v nemocnici.

Ceny z mezinárodních soutěží

 • 2017 - 3. místo I kategorie ILLUSION
 • 2016 - 3. místo I kategorie GENERAL MAGIC
 • 2015 - 3. místo I kategorie ILLUSION
 • 2014 - 2. místo I kategorie GENERAL MAGIC

Dosažené milníky v oblasti nebezpečných úniků

 • Únik ze svěrací kazajky zavěšen na hasičském jeřábu, šibenici a účast na Galashow na kouzelnickém festivalu Kouzelný koktejl 2017.

Ondřej v médiích

Noviny a časopisy

 • 1. prosince 2019 Noviny Prahy 12 - Rozhovor o Vánočním představení pro Klokánek článek online >
 • 20. května 2019 Novinky.cz - Článek o akci Nechte na hlavě! článek online >
 • 10. února 2018 Super.cz a Blesk - Článek z narozeninové oslavy dcery producenta Františka Janečka článek a video z oslavy >
 • Boskovický zpravodaj - Článek o letním angažmá ve Western parku v Boskovicích.
 • Časopis Moderní magie - Článek o projektu Kouzelná víčka pro Dominiku,
 • Časopis Tučňák - Článek o udělení ocenění ''Dělám víc, než musím''.
 • Noviny Thomayerovy nemocnice - Článek o pravidelném působení v nemocnici.

Televize a rozhlas

 • 1. ledna 2018 Novoroční pořad TV Šlágr vysílaný ze Šiklova mlýna
 • 3. listopad 2017 Dobré ráno s Českou televizí záznam z vysílání >
 • 25. května 2016 rozhovor pro Rádio Junior
 • 3. června 2015 pořad České televize Kousek nebe záznam z vysílání >

Asistentky

Tým slečen, na kterých stojí veškerý úspěch velkých show.

Viktorie

Tanečnice a členka taneční skupiny ART factor Brno, která již 12 let tancuje závodně street dance a 3 roky vyučuje děti tanci a sportovní gymnastice.

Aneta

Úspěšná čeká performerka s vlastní westernovou show, se kterou měla možnost vystupovat i v USA nebo Španělsku. Zabývá se také o modeling a herectví.

Hanka

Herečka pražského divadla MANA, která se mimo herectví zabývá o modeling a moderování.

Marie

Tanečnice a modelka