Kouzelná víčka pro Dominiku

Sbírka víček od pet lahví na léčbu Dominiky Palkechové

Dominika trpí onemocněním DMO, což je zkratkou pro těžkou spastickou diparezou, která má za příčinu těžké postižení všech končetin, neurologickykvadrupyramidový syndrom a  těžkou mentální retardaci. 

Více informací o Dominice se dozvíte zde.

Jak celý projekt vznikl?

Všechno to začalo jedním pracovním večerem, kdy jsem přemýšlel nad tím, co všechno nového budu dělat v novém roce. Netrvalo to dlouho, a hned na druhý den ráno jsem zahlédl v pořadu Snídaně s novou rozhovor o sběru víček. Odpoledne jsem sedl k internetu a začal hledat informace ohledně pomoci hendikepovaným dětem. Z vybraných pěti dětí jsme se rozhodli, že pomůžeme právě Dominice Palkechové, ačkoliv je skoro na druhé straně naší země, nebyl to důvod, proč bychom jí nemohli pomoci. Abychom Dominiku podpořili ještě víc než "jenom" sběrem víček, vymyslel jsem, že kromě nasbíraných víček z vystoupení daruji určitou částku podle druhu akce z každého vystoupení.

Dominika v Boskovicích

O letních prázdninách 2016 jsem připravil pro Dominiku zážitkový den ve Western parku v Boskovicích. Pro Dominiku zde byl připravený speciální program, při kterém i ona s jejím onemocněním si mohla vyzkoušet mnohé atrakce, jako je zapůjčení kozy, jízda na koni a nechybělo samozřejmě ani kouzelnické vystoupení a předání 5-ti pytlů plných víček. Když už se blížil večer, bylo na Dominice znát, že je značně unavená ale hlavně velmi spokojená, a to bylo hlavním cílem.

Úryvek z rozhovoru pro časopis Moderní magie. Celý článek naleznete zde.

Stejně jako tomu bylo v minulém roce poputuje 1 Kč Dominice na léčbu její nemoci z každé prodané vstupenky na show MAGIC Soukup is Houdini v Boskovicích.

Předání pytle víček pro Dominiku od Lékořice z.s.
Předání pytle víček pro Dominiku od Lékořice z.s.

Zapoj se do projektu i Ty! 

Pomoct Dominice můžeš i ty zapojením se do sběru víček. Na vaší akci přivezeme krabici na sběr víček od návštěvníků  a po akci odvezeme. Spolu s ostatními víčky z dalších akcí je předáme mamince Dominiky.